Ako sa obliecť do práce? Otázka, ktorú si položí nejeden z nás. Najmä po lete a dovolenke sme tak trochu rozhádzaní a najradšej by sme si nikdy nevyzuli pohodlné žabky a letné šaty. Lenže, nie všade sa hodí ležérne oblečenie vhodné na voľné dni. Takže, vynosené pánske mikiny aj preprané rifle na chvíľu odložte a do práce sa vyberte v niečom neopozeranom. Ale v čom?

Postačí mať zopár kľúčových kúskov, ktoré Vám uľahčia každorannú dilemu, čo na seba. Neveríte?

Štýlový outfit behom minútky

c9bdeef52adbcaf4990ed7e002c29179-1200x1200_0Pracovný kolotoč sa po prázdninách zasa naplno rozbehol, a tak nám neostáva nič iné, iba si na to zvyknúť a prispôsobiť sa. Aj odevom, ktorý sa do práce hodí.

Páni, Vy rozhodne vsaďte na kvalitný oblek, prípadne menej formálnu verziu – sako a elegantné nohavice. K tomu už len trendy mokasíny a môžete vyraziť.

Dôraz klaďte tiež na košele, istotou v šatníku každého chlapa sú jednofarebné pánske košele z prvotriednych materiálov, nekrčivé, a najmä v správnej veľkosti.

Ženy by si zasa do práce mali nachystať nohavice v tmavom tóne v klasickom strihu, ku ktorým doladia prakticky čokoľvek. Už je potom len na Vás a Vašej aktuálnej nálade, či si k nim vyberiete elegantné dámske tuniky alebo ležérnejší top a blejzer. Na nohy si môžete dať balerínky, prípadne lodičky na podpätku, záleží na tom, ako veľmi elegantne túžite vyzerať. A tiež, či sa cítite na to, byť celý deň ako na ihlách, teda na ihličkách.

Rozhodujúce detaily, ktoré nepodceňte

Páni, Vy si dajte pri vytváraní pracovného outfitu pozor na zdanlivo nepodstatné, pritom však veľmi dôležité detaily, akými sú dĺžka rukávov košele, saka aj nohavíc a tiež ponožky a čistota Vašich topánok. Pamätajte si, že ani krátke, ani pridlhé, jednoducho Vám musí odev sedieť ako uliaty. Nik netvrdí, že si máte dať oblek ušiť na mieru, stačí si ho len pred zakúpením poriadne vyskúšať, vsadiť na kvalitu a nebáť sa prijať rady skúsenejších. Plus dobrá starostlivosť a opatrné pranie i žehlenie, nezabudnite odkázať Vašim polovičkám. 🙂

Pokiaľ ide o dámy, tie by si mali ustrážiť očká na pančuškách a veľa spraví aj decentný make-up. Nech pôsobíte reprezentatívne, ale za každých okolností najmä vkusne a prirodzene. To je rada nad zlato, ktorá zaručene osvieži každý, nielen pracovný outfit.

A čo sa tiež počíta, sú trendy vychytávky, v ktorých osviežite aj to najchladnejšie ráno. Ponuka je neskutočne široká, pre ženy sú jesennou alternatívou hrejivé dámske pončá, kým páni môžu klasické kabáty vymeniť za trendy parky ideálne aj do daždivého počasia.

Skrátka, vyberte si to, v čom budete „svoji“, to je vždy najtrendovejšie.

 

 

Share this article

Facebook Comments