Ponuka strešných boxov a nosičov je v dnešnej dobe skutočne široká. Aby ste si z nej dokázali zvoliť to najlepšie, čo vám súčasný trh ponúka, predstavujeme vám niekoľko modelov, ktoré dosiahli vynikajúce výsledky počas najnovšieho testovania.

Na čo sa pri testovaní boxov prihliada?

Všeobecne platí, že pokiaľ si vyberiete box z ponuky svetových značiek Thule, Northline, Packline či Neumann, jeho kvalita vás nesklame. Strešné boxy spomenutých výrobcov totiž vynikajú stabilným materiálom odolávajúcim náporom počasia a ich zámky aj pánty sa vyznačujú dlhodobou životnosťou. Je však zaujímavé porovnať použitie jednotlivých strešných boxov v praxi, berúc do úvahy popri ich vlastnostiach tiež hlučnosť, ktorú počas jazdy vykonávajú. Tento aspekt dokáže pri testovaní v reálnych podmienkach odmerať profesionálny hlukomer, ktorý je citlivý aj na zachytenie tých najmenších zvukov.

Predstaviteľom značky Northline bol v rámci testovania strešný box Tirol, ktorý sa ukázal byť tichým spoločníkom, keďže ho pri jazde takmer ani nepočuť. Za to vďačí prepracovanému dizajnu so zadným krídlom znižujúcim aerodynamický hluk. Značku Packline zastúpil model NX 205 s unikátnym spôsobom otvárania smerom dopredu. Počas jazdy rýchlosťou do 100 km za hodinu sa nemusí hanbiť ani za svoju nízku úroveň hlučnosti. Pri prestížnej značke Thule bol testovaniu podrobený model Motion XT XL s nadštandardným objemom aj novučičký box Vector s pôsobivým dizajnom a perfektnými aerodynamickými vlastnosťami. Atraktívnu novinku od spoločnosti Atera predstavuje napokon box Casar XL, ktorého čisté línie a inovatívny zámkový systém si hneď získajú plným právom vašu pozornosť.

Produkt špeciálne venovaný pre milovníkov zimných športov

V prípade, že máte záujem transportovať na streche svojho vozidla predovšetkým lyže a snowboardy, odporúčame vám staviť na cenovo výhodné nosiče lyží, pre ktorých pevnú štruktúru nie sú nízke zimné teploty žiadnym problémom. Pri ich výbere sa môžete riadiť značkou, ako aj úložnou kapacitou, ktorá sa štandardne pohybuje od štyroch do šiestich párov lyží. Nosič sa umiestňuje na základné strešné priečne nosiče a po zimných mesiacoch sa dá prakticky uskladniť bez prílišného zaberania miesta.

Facebook Comments