Určite ste sa s nimi už stretli vo viacerých domácnostiach. Drevené policové systémy sú praktické, funkčné a môžete ich nájsť v mnohých farebných a materiálových vyhotoveniach. Policové regály často slúžia na odkladanie kníh, hračiek, učebníc, ozdobného porcelánu či fotografií, no vidieť ich môžeme aj v kanceláriách či dokonca v garážach a dielňach. Inšpirujte sa našimi nápadmi a urobte svoje bývanie útulným a praktickým zároveň.

1. Policové regály do kuchyne

Drevené policové regály ponúkajú jednoduché, ale zároveň štýlové rozšírenie úložného priestoru, ktorý sa v kuchyni určite zíde. Či už na nich budete chcieť skladovať obľúbené hrnčeky, koreničky i dózičky s bylinkami alebo kuchárske knihy a recepty, priestor, ktorý vám poskytnú, určite oceníte.

2. Skladové regály do špajze

Drevené policové regály sú výborní pomocníci v každej špajzi. Vnesú do nej väčší poriadok a prehľad, takže sa vám už viac nestane, že nebudete vedieť niečo nájsť. Vďaka optimálnemu využitiu priestoru tu každá vec môže mať svoje pevné miesto.

3. Drevené regály do obývačky

Dizajnové regály z dreva sú nielen praktické, ale súčasne slúžia aj ako dekoračný prvok. Regálové police totiž ozvláštnia nudnú prázdnu stenu a elegantne rozdelia priestor. Najčastejšie sa využívajú na výstavu dekoračných predmetov, suvenírov z ciest či rodinných fotografií. Nezriedka však nahrádzajú i celú knižnicu.

4. Regálové systémy v detskej izbe

Regál je vlastne niečo ako sústava políc. Ak by sme hľadali lepšie vysvetlenie, mohli by sme ešte použiť výraz policová skriňa. V podstate ide o ďalšiu formu úložného priestoru, ideálnu pre deti a študentov, ktorí potrebujú mať svoje veci uložené prehľadne a na očiach. Či už teda z praktických alebo dekoračných dôvodov, drevené regály sú vhodné na uskladnenie hračiek, kníh, trofejí i fotografií.

5. Drevené police v kancelárii

Bez policových regálov sa nezaobídu ani kancelárie, firmy a pracovne. Drevené police sú ideálnym miestom na prehľadné usporiadanie kartotéky, zakladačov a rôznych pracovných spisov, príručiek, zákonov a materiálov. Otvorený priestor je mimoriadne efektívny i v skladoch a ďalších firemných priestoroch, nakoľko k veciam umožňuje rýchly a jednoduchý prístup.

6. Policové systémy v garáži a dielni

V každom dome sa nájde garáž, pivnica, dielňa alebo technická miestnosť. Mnohé z nich sú však také neprehľadné a zapratané, že už dávno neviete, kde sa čo nachádza. Policové regály však dokážu sprehľadniť aj tieto miesta. Dokonca existujú i drevené policové regály rohové, vďaka ktorým využijete i tú najmenšiu miestnosť na najvyššiu možnú mieru.

Share this article

Facebook Comments