S vlastnými zubmi si po celý život vystačí málokto z nás. Dožívame sa stále vyššieho veku a naše zuby na to nie sú pripravené. Nemusí nás o ne pripraviť len nedostatočná hygiena. Bojujeme s rôznymi chorobami, ako sú trebárs nádorové ochorenia. Tie lekári našťastie často vyliečia, ale ako vedľajší efekt môžeme prísť o svoje zuby. Taktiež o ne prichádzame pri rôznych úrazoch. S vekom sa zvyšuje pravdepodobnosť, že nám nezostane už iná možnosť, než zubná náhrada. A aby sme s ňou boli spokojní, musíme sa o ňu dobre starať.

Dobré zubné náhrady od profesionálov

Aby nás zubné náhrady netrápili, netlačili nás, pohodlne sa nám nosili a umožňovali nám bezproblémovo jesť aj rozprávať, je dôležité nechať si zubnú náhradu vyhotoviť v kvalitnej zubnej ordinácii, ktorá spolupracuje s dobrými zubnými technikmi. Dobrou voľbou je košický Happy dent – StomatologiaAupark.sk. V ordinácii vám pripravia nielen kvalitnú zubnú náhradu, ale vás taktiež naučia sa o ňu správne starať.

Ako sa starať o tretie zuby?

Starostlivosť o zubné náhrady často podceňujeme. Vedeli ste, že je lepšie nechať zubnú náhradu radšej cez noc v čistiacom roztoku, než ju z neho vybrať a nechať vyschnúť? Práve vtedy totiž dochádza k jej deformácii a následne máme pocit, že nám zubná náhrada prestala sedieť. Tlačí nás, nie sme schopní ju nosiť, už vôbec nie s ňou hrýzť. Z dôvodu rizika deformácie je tiež nutné používať síce horúcu, ale nie vriacu vodu na jej čistenie.

Čistá zubná náhrada garantuje zdravé ďasná

Zanedbaná údržba zubnej náhrady sa odrazí na zhoršení zdravotného stavu našich ďasien. Ich zápaly potom dokážu nepriaznivo ovplyvňovať náš celkový zdravotný stav. Jej čistenie preto nesmieme podceňovať.

Nevzdávajte úsmev

Snímateľné zubné náhrady zachraňujú náš úsmev i schopnosť zreteľne artikulovať pri reči. Súčasne ale prinášajú aj negatíva. Zubná náhrada znižuje citlivosť v ústnej dutine a môžu vznikať nepríjemné otlaky slizníc a ďasien. Pre mnohých ľudí je to neprekonateľná nepríjemnosť. Neznamená to ale vzdať život so zubmi. Chce to len nájsť lepšiu zubnú ordináciu, kde sa na naše problémy pozrú komplexne a pokúsia sa ich vyriešiť.

Share this article

Facebook Comments