Chcete v pohodlí domova efektívne cvičiť, chudnúť, spaľovať tuky a budovať svalstvo? Poradíme vám, ktoré posilňovacie stroje sú vhodné na kúpu do domácnosti. Väčšina z nich nezaberie veľa miesta a ani ich cena nezaťaží rodinný rozpočet.

Stacionárny bicykel

Stacionárny bicykel je posilňovací stroj, ktorý si našiel svoje miesto v mnohých domácnostiach. Je skvelou náhradou za klasický bicykel. Môžete sa vďaka nemu venovať cyklistike za každého počasia. Stroj si vyberajte podľa váhy, ktorá vám zabezpečí jeho stabilitu. Nastavenie sedadla, výšky riadidiel a variabilita zaťaženia by mali byť samozrejmosťou.

Bežecký pás

Behanie je čoraz obľúbenejším športom. Zlé počasie vie zmariť túžbu po poriadnom vybití energie pri behu. Preto je bežecký pás vhodný pre domáce posilňovne. Tento stroj je výborným pomocníkom pri spaľovaní kalórií. Kúpte si taký pás, ktorý má prístroj na nastavenia rýchlosti, bežecké programy a možnosť behu do kopca. Veľký výber bežeckých pásov vám ponúka internetový obchod inSPORTline.

InSPORTline patrí medzi špičkových predajcov športových pomôcok a vybavenia, vďaka čomu si môžete dopriať pravidelný pohyb doma i v prírode!

Eliptický trenažér

Simuláciu behu dosiahnete aj na eliptickom trenažéri, ktorý však nezaťažuje kĺby tak ako klasický beh. Na stroji si precvičíte mnohé svalové partie od paží až po lýtka. Rovnomernosť pohybu na trenažéri vám zabezpečí kvalitný zotrvačník, mal by vážiť aspoň 9 kilogramov. Zamerajte sa na stroje, ktoré ponúkajú možnosť nastavenia dĺžky a výšky kroku. Merač vzdialenosti a spálených kalórií je výborným doplnkom.

Veslovací trenažér

Veľmi efektívnym prístrojom na formovanie postavy sú trenažéry, ktoré napodobňujú pohyby pri veslovaní.  Ich najväčšou výhodou je, že precvičujú naozaj celé telo a dajú vám riadne zabrať. Po kvalitnom tréningu budete cítiť svaly v stehnách, bruchu, na rukách a aj na chrbte. Trenažér navyše nezaberie v domácnosti veľa miesta. Existujú modely, ktoré sa dajú schovať pod posteľ. Odolné sú trenažéry s magnetickým odporom. Nepotrebujú údržbu, vytvárajú hladký pohyb a majú veľa možností nastavenia odporu.

Posilňovacia veža

Variabilitu posilňovacej veže ocení každý priaznivec „železa“. Vyberte si zostavu podľa vašich predstáv a toho aké svalové partie chcete precvičovať. Možnosti doplnkových cvičiacich modulov sú takmer neobmedzené. Lacnejšie vás vyjdú veže s kotúčovými závažiami. Vyššiu cenu majú posilňovacie veže s tehličkovými závažiami, ktoré sa ľahšie ovládajú. K veži patrí aj posilňovacia lavica. Lavica by mala mať možnosti polohovania, kovovú konštrukciu a kvalitný kožený poťah.

 

 

 

 

Share this article

Facebook Comments