Sú kamaráti „na kávu“ len obyčajným mýtusom alebo sa jedná o skutočné priateľstvá medzi dvomi ľuďmi opačného pohlavia, kedy si môžete s nadšením a bez akýchkoľvek bočných úmyslov pokecať o živote?

Kde sú tie časy, keď sme mali množstvo kamarátov, ktorí si s nami vyšli na kávu a my sme nemali žiadne výčitky? Postupom času sa však tieto kamarátstva vytrácajú, až nakoniec neostane žiadne z nich. Usadíme sa, máme stáleho partnera, spoločné bývanie, deti … Pokusy o znovuobnovenie priateľstva so „starým“ dobrým kamarátom sú väčšinou rozpačité. Samozrejme, že existujú ženy, ktoré takýchto kamarátov majú i po niekoľkých rokoch a bežne sa stretnú pri spoločnej káve či obede. Sú však tieto priateľstvá naozaj úprimné alebo má vždy jeden z dvojice akési bočné úmysly?

Fungovať to môže

Občas si asi myslíme, že priateľstvo medzi ženou a mužom existovať proste nemôže. Okolo dvadsiatky je celkom normálne, že priateľstvá medzi dvomi opačnými pohlaviami fungujú, no čím sme starší, tým sa nám zdá niečo takéto nereálnejšie. Pokiaľ však predsa poznáte niekoho, s kým by ste sa raz za čas radi stretli, môže to fungovať?

Ak sa s danou osobou poznáte roky, máte spoločné záujmy a obaja i šťastné manželstvo či vzťah, je úplne v poriadku, že sa stretnete s bývalým spolužiakom z výšky či s kamarátom z detstva, a to bez akýchkoľvek výčitiek svedomia. Otázka však nastáva vo chvíli, keď to oznámite svojej polovičke. Žiarli alebo to berie úplne normálne? Pokiaľ žiarli alebo má nejaké námietky, skúste vášmu partnerovi vysvetliť, že ide len o obyčajné stretnutie, ktoré je čisto kamarátske. Ak ani toto nezaberie, vezmite svojho partnera so sebou. Nie, nebude to vôbec divné, aspoň nebude mať žiadne pochybnosti či hlavu v smútku. Vy si vtedy aspoň uvedomíte, že priateľstvo medzi ženou a mužom môže predsa len fungovať! Treba byť však voči partnerovi úprimný a nerobiť žiadne tajnosti, ktoré by to mohli celé len zhoršiť.

 

FOTO:  © Phase4Photography / Dollar Photo Club

Share this article

Facebook Comments