Korzety boli v minulosti typickým kúskom šatníka dám z lepšej vrstvy. Postupom času degradovali tak veľmi, že boli považované za niečo vyzývavé a nevhodné do spoločnosti. Mohlo za to aj to, že ich často nosili ženy ľahkých mravov. No dnes je iná doba, našťastie. Nielen, že sa nepozerá na to, kto čo nosí, ale hlavne moderné korzety získavajú späť svoju zašlú slávu. Už to nie je také bolestivé ako v minulosti. Viac sa hľadí na zdravie a pohodlie ženy ako na to, aby bol pás užší ako horský priesmyk. K čomu nosiť korzety?

 

Samotné veľmi nie 

Korzety pozdvihnú váš dekolt a zoštíhlia vás v páse, to sa sa ani po storočiach nezmenilo. Zmenilo sa to, k čomu sa nosia. Zabudnite na zložité šaty s krinolínou a tiež zabudnite na samotný korzet. Ideálne ho je nosiť k niečomu elegantnejšiemu. Či už je to kombinácia riflí, korzetu a saka alebo elegantnejšej sukne s korzetom. Dôležité však je nekupovať si zbytočne malé čísla len preto, aby vás zoštíhlil. Netrpte vtedy, keď nemusíte.

 

Aj dámske body vie byť očarujúce

Hoci dámske body preslávil dnes už postarší klip od Erika Prydza – Call on Me, body sa stále teší veľkej obľube. Pamätáte si, ako vám mama neustále opakovala, že s holými bokmi nemáte chodiť a prechladnú vám obličky? Postupom času na to prichádzali ženy samy, a tak začali nosiť body, ktoré sa nevyťahuje a nenecháva holý chrbát. Takže ste celý čas v teple a nie je to len praktické, je to aj módne. Len si predstavte obtiahnuté dámske body s pestrou áčkovou sukňou a farebnými lodičkami. Krása.

 

Vyberajte si iba pohodlné oblečenie

Je jedno, či idete na pohovor alebo prvé rande a rozmýšľate, ako odbúrať nervozitu zo zoznámenia, mali by ste si obliecť vždy to, v čom sa cítite príjemne. Ale pozor, musíte vždy zohľadniť príležitosť, na ktorú sa chystáte. Takže si samozrejme na pohovor neoblečiete tepláky len preto, že sú pohodlné. Ale ak sa cítite lepšie v nohaviciach, prídete v nich a nie v sukni. Lebo je to podobné ako v tej reklame na Snickers, keď sa necítite pohodlne vo svojich šatách, nie ste to vy.

 

Share this article

Facebook Comments