Výber správneho strihu a farby džínsov je háklivou témou v oblasti dámskej módy. Džínsy sú obyvateľmi našich šatníčku už viac ako 140 rokov a stále sú považované za aktuálne a rozhodne nie je hanba si ich obliecť pri rôznych príležitostiach ako voľný čas, niekedy sa hodí aj do práce (teda ak sa neživíte ako vrcholoví manažéri). Ako je vidieť jedná sa o univerzálnej kúsky a práve z toho dôvodu sú súčasťou šatníkov žien po celom svete.

Na trhu sa objavujú v rôznych strihoch, ale za stálice môžeme považovať nasledujúce typy džínsov jedná sa o skinny, straight, bootcut a boyfriend strih. Navyše sa zase späť na scénu vracia vysoký sed.

2-clanek-foto2Vyvstávajú teda otázky aké džínsy sú teda vhodné pre určitý typ postavy, aké príležitosti a ako ich vhodne doplniť, aby náš model vyzeral celistvo.

Skinny sú džínsy, ktoré sú zúžené v oblasti stehennej partie a pristane každej žene. Môžeme ich doplniť teniskami rovnako ako topánkami na vysokom podpätku. K týmto džínsom sa hodí voľnejšie horný diel, veľmi často bývajú tieto džínsy doplnené blúzkou alebo tunikou.

Bootcut džínsy, ktoré poznáme pravdepodobne viac pod názvom zvonáče sú vhodné najmä pre ženy menšieho vzrastu s kratšími nohami. Pokiaľ k tomuto typu zvolíme topánky na podpätku budú naše nohy opticky dlhšie. Za ideálny vrchný diel k týmto džínsom považujeme upnutejšie kúsky, aby vynikla naše silueta.

Džínsy rovného strihu pristane každej žene. Tieto džínsy sú vhodné k akejkoľvek obuvi i zvršku.
Džínsy boyfriend, sú džínsy, ktoré skôr korešpondujú s pánskym strihom a služi teda skôr štíhlym ženám alebo ženám atletickej postavy.

Share this article

Facebook Comments