Sú síce v tieni veľkých a známych lyžiarskych stredísk ako je napríklad Zillertal Arena, ale pre svojich hostí ponúkajú nádherné prostredie, romantiku, domácu atmosféru a väčšinou i voľné zjazdovky, kde sa nebudete cítiť ako sardinka.

Heiligenblut, Rakúsko

Úzka a vysoká veža gotického kostola v Heiligenblutu, patrí medzi najfotografovanejšie miesta v rakúskych Alpách. Má názov Svätá Krv a najkrajšia je behom adventu, kedy nádherne osvetľuje okolité ulice. Nájdete tu približne 55 kilometrov prevažne červených zjazdoviek s neuveriteľným výhľadom na okolie.

Riesneralm, Rakúsko

Jeho susedom je slávny Schladming, kde nájdete vyše 30 kilometrov zjazdoviek a len tri sedačkové lanovky. To je jeden z dôvodov, prečo sa sem vybrať na zimnú lyžovačku. Pomer prepravnej kapacity a plochy zjazdoviek je na alpské pomery neuveriteľne výhodný. Celkovo tu prevažujú priestranné červené zjazdovky, ale nechýba tu ani poriadna športová čierna trať. Na jednej strane hory vás hora prekvapí riedkym lesíkom, ktorý sa mení na menší freeridový raj.

lyžovanie sneh

Reit im Winkl, Nemecko

Nemecko má síce len niekoľko významných alpských stredísk, ale zato sú veľmi dobre dostupné, čo mnoho slovenských turistov určite ocení. Jedným z najuniverzálnejších letovísk je práve Reit im Winkl, ktoré leží na severnom okraji Álp. Ide o malebnú dedinku s kostolíkom, kde nájdete množstvo penziónov, domčekov a obchodíkov. Neďaleko sa nachádzajú lanovky a zjazdovky, ktoré majú dĺžku vyše 150 kilometrov. Môžete sa tu pokojne i posánkovať alebo si zájsť na romantickú prechádzku v okolí. Sú tu najmä ideálne podmienky pre nenáročné lyžovanie – či už pre rodičov s deťmi alebo začiatočníkov. V priestranných údoliach nájdete i zložitejšie svahy, kde si môžete perfekte zalyžovať. Horské chaty sú tu prevažne drevené, pričom pôsobia príjemným a rodinným dojmom.

 

FOTO:  ©hardyuno + Gudellaphoto / Dollar Photo Club

 

 

Share this article

Facebook Comments