Ak máte firmu, ktorá balí produkty do obalov, alebo len dovážate výrobky, ktoré sú zabalené v rôznych obaloch a podobne, je dobré porozmýšľať, akým spôsobom sa budete odpadu z obalov zbaviť, no zároveň neznečistiť životné prostredie. Ak vás nič nenapadá, my vám jednu možnosť prezradíme!

V prípade, že ste teda vlastníkom firmy, ktorá obaly vo veľkom používa, téma vyhadzovania odpadu a neznečisťovanie životného prostredia by vás mali dosť zaujímať. Odpad, ktorý vzniká z obalov, ale aj iných vecí výrazne znečisťuje prostredie, a preto je potrebné sa ho zbaviť bezpečne a bez ohrozovania životného prostredia.

Ako sa zbaviť odpadu z obalov?

Ak vaša firma dováža produkty, ktoré sú zabalené, alebo dokonca vy sami predávate produkty, ktoré balíte, je potrebné začať riešiť tému, ohľadne týchto obalov a ich následným procesom. Zbaviť sa obalov, ktoré vaša firma produkuje nie je veľmi jednoduché a dá sa očakávať, že budete potrebovať pomoc. Presne pre vás je tu firma Naturpack, ktorá sa zaoberá recykláciou a spracovaním odpadov, napríklad aj z obalov. Natuprack je Organizácia zodpovednosti výrobcov pre obaly s autorizáciou udelenou podľa určitého zákona. Ak teda vaša spoločnosť produkuje odpad z obalov, môžete si plniť výhradné povinnosti v spolupráci s Naturpack.

Samozrejme, vaša spoločnosť si môže tieto povinnosti plniť aj keď neprodukujete odpad z obalov, ale z iný typ odpadu, ako napríklad papier, plasty alebo sklo. Voči Natupack si môžete plniť povinnosti aj keď vytvárate odpad z akumulátorov, alebo elektronických zariadení. Ak ste teda výrobcom akumulátorov, určite využite spoluprácu s Naturpack. Táto organizácia je hlavne naozaj veľkou a dôveruje jej najviac klientov a mali by ste to teda vyskúšať.

Neváhajte a zbavte sa odpadu v spolupráci s Naturpack aj vy!

Share this article

Facebook Comments