Uvažujete o tom, že si tapetami ozvláštnite interiér? Moderné tapety dokážu aj z nudného interiéru vyčarovať zaujímavý a štýlový priestor. Každá tapeta sa vyznačuje typickými vlastnosťami a práve tie vám pomôžu pri tom, do akej miestnosti ktorú tapetu je vhodné zvoliť.

Moderné tapety do obývačky

V obývacej izbe môžete popustiť uzdu fantázii a experimentovať s farbami aj vzormi, po ktorých vaše srdce piští. Ideálom sú tapety, ktoré majú veľký výber motívov a vzorov a zároveň sa ľahko aplikujú, pretože lepidlo natierate priamo na stenu a nie na tapetu. Vhodným riešením sú odolné vliesové tapety. Ak hľadáte do obývačky niečo lacnejšie, môžete vyskúšať aj papierové tapety. Tie ale použite len vtedy, ak nemáte v miestnosti príliš vlhko a zároveň múr pod nimi musí byť bez prasklín.

Vlhkosť v kúpeľni a kuchyni

Ideálna alternatíva za opozeraný keramický obklad v kúpeľni či kuchyni sú vinylové tapety. Vyrábajú sa v rôznych hrúbkach, dekoroch a navyše sa ľahko udržiavajú. Keď budete tapetu do kuchyne alebo kúpeľne vyberať zamerajte sa najmä na stupeň umývateľnosti.

Príjemné textílie do spálne

Vyrábajú sa v mnohých vzoroch a v podstate ide o najstarší druh nástennej dekorácie. Textilné moderné tapety urobia zo spálne nevšedný priestor, ideálny na oddych, a doplnia ho o luxusný vzhľad. Krok vedľa nespravíte ani s vliesovými tapetami, pri ktorých oceníte ich ľahkú aplikáciu i údržbu.

Veselá detská izba

Tapeta do detskej izby by mala byť odolná a zároveň sa páčiť. Preto sú na tento účel vhodné vliesové tapety – sú umývateľné a ľahko sa odstránia. Cenovo výhodnejšie vás ale vyjdú papierové tapety. Najmä, ak vaša ratolesť často mení názor a istá farba tapety ju ľahko omrzí.

 

Foto: Bigstockphoto

 

Share this article

Facebook Comments