Väčšina ľudí, ktorá sa rozhoduje uzatvoriť životné poistky, sa pýta: „Prečo by sa zrovna mne malo niečo stať? Dávam si na seba pozor, môj zdravotný stav je výborný a nebudem zbytočne vyhadzovať peniaze“. Bohužiaľ, zákon schválnosti funguje veľmi dobre a mnoho ľudí sa rozhodne uzavrieť životné poistenie až vtedy, keď sa im niečo prihodilo. Lenže občas sa stane, že vzniknú nepríjemné udalosti a klient v momente, kedy bude životné poistenie potrebovať, bude už nepoistiteľný. V lepšom prípade môže mať rizikovú prekážku a poistné tým pádom niekoľkonásobne vyššie. Práve z tohto dôvodu je lepšie, aby ste mali životné poistenie uzatvorené včas, keďže minimalizuje vaše obavy z budúcnosti a zároveň uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších klientov!

Využite možnosť pripoistenia!

Pred tým, ako sa rozhodnete uzatvoriť zmluvu s vybranou poisťovňou, je nutné poriadne si premyslieť a zvážiť, k čomu vlastne poistenie je. Okrem toho, nepleťte si ho so sporením! Je síce pravda, že investičné životné poistenie obsahuje aj sporiacu zložku, ktorá je zhodnocovaná, ale tento spôsob zhodnotenia finančných prostriedkov je určený najmä pre klientov, ktorí sú konzervatívnejší a nechcú skúšať iné finančné produkty. Koniec koncov, investičné životné poistenie, ktoré poskytuje poisťovňa ERGO, predstavuje výhodný spôsob ako investovať a chrániť sa pred následkami nečakaných životných situácií. Nikto z nás nevie predpovedať, či ho v budúcnosti „neprekvapí“ úraz či kritická choroba, a práve preto je dobré zvážiť možnosť pripoistenia.

Pred uzatvorením zmluvy zvážte vaše finančné možnosti

Na záver treba dodať, že poistenie nie je určené úplne pre všetkých, keďže ľudia, ktorí žijú od výplaty k výplate, sú spokojní s tým, čo majú a neostáva im na poplatky nazvyš, aj keď treba uznať, že na benefity, ktoré plynú zo životnej poistky, by mal mať dnes nárok každý.

 

 

Facebook Comments