Zariaďovanie bytu či domu je pre mnohých veľmi náročné. Isto premýšľate nad tým, či tomu niečo nechýba. Nejaká iskra, ktorá by to nové zariadenie doviedla no úplnej dokonalosti. Pekný huňatý koberec, veľký obraz na stene, či vkusná lampa v rohu pri posteli. To všetko môže byť čerešničkou na torte pri zariaďovaní vášho domova.

Ak ste už prišli na to, ako zariadiť nový dom, stále tu je priestor na zváženie mnohých nápadov. Využitie dekorácií môže byť nápomocné nielen pri zariaďovaní vášho domova, ale aj pri oživovaní už staršieho zariadenia bytu či domu.

Nezúfajte, ak nemáte dostatok financií na nový nábytok. Správne zvolené dekorácie vám môžu rozjasniť a spestriť váš priestor doma aj bez veľkého rozpočtu. Aj tu platí staré známe: “Menej je niekedy viac.”

Krásny, žltý huňatý koberec sa bude možno dobre vynímať v krásnej veľkej priestrannej obývačke v dome, no nie v malom byte. Doplnky a dekorácie treba voliť úmerne priestoru, ktorý zariaďujete.

Doplnky sa hodia v rôznych častiach vášho domu

Nie každý si môže na pomoc pri zariaďovaní zavolať architekta či interiérového dizajnéra. No v každom z nás je určite cit pre krásu. To stačí, keď zariaďujete svoje vlastné bývanie.  Dôležitý je pocit domova.

Obývačka

Miesto, kde trávi rodina najviac času, obývacia izba, si vyžaduje citlivý prístup. Aby ste to s farbami a doplnkami veľmi neprehnali, no zároveň dekorácie zladili so zvyškom nábytku. V prípade, že už pri zariaďovaní a nakupovaní nábytku myslíte na budúce dekorácie, najvýhodnejšie pre vás je, ak zvolíte nábytok v neutrálnych farbách. Podobne volte aj farbu sedacej súpravy.

V tom prípade si môžete dolaďovať dekorácie v rôznych farbách – zlatej, červenej či zelenej. Je to len na vás. Použiť môžete krásne dizajnerské vázy, šikovné misky či obrazy na stenách, ktoré môže vašu oázu pokoja a pohody zútulniť.

Ak ste odvážnejší a najmä máte vo svojom interiéri priestor, veľmi dobrou voľbou je krb. Umiestnenie krbu v obývacej izby môže razom zmeniť charakter celého priestoru. Nie každý svoj voľný čas v tejto izbe trávi sledovaním televízie. Ak preferujete čítanie kníh, drevená vitrína s knihami je tou správnou voľbou.

Spálňa

Aj spálňu je možné dotvoriť vkusnými doplnkami. Farebný koberec pred vašou posteľou, nenápadné lampy na nočných stolíkoch, drevené dekorácie na stene, to je výpočet nápadov, ktoré možno zrealizovať. Na stene sa nemusia nachádzať len obrazy.

V súčasnosti sú “in” zaujímavé tvary rámov na fotografie v rôznych geometrických tvaroch. Vybrať sa dajú malé rámy, aj veľkoformátové rozmery. Tipom na oživenie priestoru je dekoračná spona na závesoch neutrálnej farbe, farebné vankúše alebo pôsobivé zrkadlo.

Kúpeľňa

Kúpeľňa je miestnosť, ktorej usporiadanie je u väčšiny z nás zaužívané. Vaňa, či sprchový kút, umývadlo, prípadne toaleta. Túto miestnosť vhodne oživí koberec, podložka k vani, rastliny v zaujímavých kvetináčoch či pôsobivé obrazy v kúpeľni.

Nápadité riešenie úložného priestoru

Častým problémom väčšiny domácností je nedostatok úložného priestoru. Ak nemáte to šťastie vyčleniť si na takéto potreby aspoň jednu miestnosť v dome, aj na to dnes existuje riešenie. Veci nemusia byť nahádzané v krabiciach. Vizuálne zaujímavé uskladňovacie boxy či truhlice vám môžu pomôcť uložiť tieto veci.

Dizajnérske kúsky u vás doma

Hitom, ktorý sa môže razom nachádzať aj vo vašom príbytku, sú krásne, veľké, ale aj menšie nástenné hodiny. Nemusíte navštevovať zahraničné stránky, dnes ich nájdete aj na  slovenských weboch.

Rovnako zabudnite na masívne drevené police, z ktorých musíte utierať prach. Na trhu nájdete rôzne veľké uskladňovacie boxy s poličkami, ktorých poťahy sú vyrobené z prírodnej bavlny.

Vybrať si z veľkého množstva doplnkov je náročné

Ani ostatné časti domu nemusia ostať bez nejakého zásahu vašej fantázie. Popustiť jej uzdu môžete na rôznych internetových stránkach. Z veľkého množstva rôznych dekoračných kúskov si nebudete vedieť vybrať. Nájdete tam potrebné bytové dekorácie, ktoré dodajú vášmu domovu potrebný šmrnc.

Navštíviť tak môžete aj eshop Mobelix.sk, kde v časti Dekorácie nájdete vecičky do rôznych častí vášho domu. Popustite uzdu vašej fantázii a z vášho domova si urobte súkromné kráľovstvo.

           

 

Share this article

Facebook Comments