K tomu, aby ste zlepšili vašu pleť, udržiavali ju stále peknú, hladkú a prirodzene peknú, nemusíte platiť kozmetickým firmám nehorázne peniaze, ale stačí dodržiavať niekoľko dôležitých zásad, ktoré vám výrazne pomôžu zlepšiť jej stav.

Koža je najväčším orgánom ľudského tela a má veľkosť až do 2 m2. Najtenšia pokožka je na očnom viečku a najhrubšia zase na chodidlách. Koža bráni prenikaniu mikroorganizmov, naše telo chráni pred vonkajšími vplyvmi a udržiava stálu telesnú teplotu. Nervové zakončenia nás informujú o teple, chlade, tlaku či bolesti.

Dodržujte niekoľko pravidiel …

Aby ste zlepšili stav pleti, treba konzumovať vyváženú stravu, jesť množstvo ovocia, zeleniny, piť veľa tekutín, a to aspoň 2 litre denne. Treba si uvedomiť, že telo sa skladá z viac ako 70% vody, a preto je potrebné ju neustále doplňovať. To, čo pijete, sa prejaví na vašej pokožke. Treba dať prednosť čistej vode a naopak, sladkým vodám sa určite vyhýbajte.

Pravidelne sa venujte športu, cvičte, behajte alebo si zájdite na prechádzku do prírody. Zlepší sa vám obeh krvi, zrýchli metabolizmus, a to sa výrazne prejaví na stave vašej pokožky. Vždy, keď je to možné, spravte si výlet do prírody alebo odíďte z mesta. Znečistenie mestských a priemyselných oblastí má bohužiaľ negatívny dopad na našu pleť.

Rozhodne prestaňte fajčiť. Nikotín ničí vitamín a brzdí tvorbu kolagénu, ktorý sa stará o elastickosť tkanín. Cigarety dehydratujú pokožku, čo spôsobuje tvorbu vrások. Alkohol má na pokožku rovnaký účinok, čo vedie k predčasnému starnutiu pokožky.

Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa stresu. Vyskúšajte meditáciu a relaxáciu, aby ste vaše telo zbavili napätia a negatívnych myšlienok.

Obmedzte solenie. Soľ totiž zaťažuje ľadviny a zadržuje vodu v tele. Okrem toho nadmerné solenie spôsobuje celulitídu, čo určite mať nechcete.

 

FOTO:  © vgstudio / Dollar Photo Club

 

 

Share this article

Facebook Comments