Máte skvelý nápad a otravuje vás súčasná neperspektívna práca?

V tom prípade zrejme uvažujete o vlastnom podnikaní, o založení s.r.o. .

Ako pri všetkom, v čom začíname a v čom sa až tak dobre neorientujeme, tak aj v prípade, že si chcete založiť s.r.o. si však ešte predtým, ako do toho naplno „skočíte“, vytvorte nejaký biznis plán a rovnako tak sa poraďte so skúsenými ľuďmi, ktorí vám poradia a pomôžu.

Nech to vaše podnikanie neskončí ešte skôr, ako sa vôbec naplno rozbehne…

Ujasnite si ciele                                                 

Je nevyhnutné si, po odhodlaní, že do toho naozaj pôjdete, ujasniť, či skúsite podnikať sami alebo sa k vám pridá ešte niekto ďalší.

Následne nepodceňte voľbu dobrého, jednoducho zapamätateľného názvu pre vašu novovznikajúcu firmu a tiež jej miesto, kde bude sídliť.

Minimálne rovnako podstatné sú predmety vašej budúcej podnikateľskej činnosti, ktoré vyplývajú z toho, v akom odbore ste sa rozhodli preraziť na vlastnú päsť.

Toto všetko si veľmi dôkladne preberte, najlepšie s nejakým skúseným ekonónom či známou účtovníčkou, spoliehať sa totiž na odborné a detailné rady, ešte s ochotným úsmevom na perách od nejakej pani úradníčky na daňovom či inom úrade, ktorý zrejme navštívite, neodporúčame.

Čo všetko k založeniu s.r.o. potrebujete?

A teraz, keď už v tom máte jasno a naisto viete, že to, čo chcete, je skutočne založenie s.r.o., prichádza druhá etapa, o nič menej úmorná.

Čaká vás vypracovanie týchto dokumentov:

Spoločenská zmluva – to vtedy,  ak ste dvaja, respektíve viacerí spoločníci. Keď ste sa však rozhodli podnikať sami, v danom prípade riešite zakladateľskú listinu

Prehlásenie správcu vkladov a splatenie imania (ide o výhlasenie spoločníka, ktorý je poverený priamo zo spoločenskej zmluvy / zakladateľskej listiny touto funkiou o tom, že prostiedky, teda vklady spoločníkov vložil na učet. Prílohou tohot vyhlásenie je výpis z účtu spoločnosti, na ktorom svieti suma minimálne 5.000,-€).

List vlastníctva (postačuje vytlačený z webu).

Nájomná zmluva, prípadne súhlas vlastníka (to sú listiny, ktoré slúžia k tomu aby väčšinový vlastník nehnuteľnosti vedel a súhlasil so zriadením sídla novovzniknutej spoločnosti).
Prehlásenie jediného spoločníka (je potrebné iba vtedy, ak spoločnosť zakladadá jediný spoločník a jeho obsahom je prehlásenie o spoločníkovi, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručním obmedzeným).
Podpisový vzor konateľa, teda vás, ak ste ním vy

Dočítali ste to až na samý koniec? To je prvý krok k úspechu.

Ak vás totiž ani všetky tieto administratívne záležitosti neodradili, môžete sa smelo pustiť do reálneho biznisu.

 

Foto: © Stillkost / Dollar Photo Club

Facebook Comments