Premýšľate nad tým, čo zobrať na lyžovačku so sebou? Všimli ste si, že vaše lyže už majú životnosť za sebou a potrebujete nové? Ak ste aj vy tento prípad, skúste sa pozrieť na predaj použitých lyží, jedná sa o veľmi výhodnú kúpu, lyží lepších značiek, ktoré boli používané nesmierne krátko. Táto alternatíva prichádza do úvahy hlavne v prípade, keď chodíte lyžovať na jeden týždeň do hôr, a nechcete vyhodiť veľa peňazí iba za týchto pár dní. Nebojte sa, že by ste kúpili mačku vo vreci, každé jedny lyže musia byť preverené pred vašou kúpou. Nikdy v obchodoch nenájdete lyže poškodené, ktoré by ešte aj veľa stáli. Skiservis tiež veľmi často poskytuje poradenstvo, ale aj predaj použitej lyžiarskej výstroje. V prípade, že sa vám nechce nikam chodiť, do úvahy prichádzajú aj rôzne špecializované online obchody zamerané na predaj lyžiarskej výstroje –lyže, lyžiarky, lyžiarske palice, okuliare, rukavice, ale aj spodné prádlo.

Počas výberu výstroje si nechajte poradiť priamo od predajcov, či už osobne alebo online. Získate tak ucelenejší a lepší pohľad na celú ponuku produktov, vďaka čomu vždy kúpite ten najlepší, ktorý vám sadne, ako uliaty. Skvelou radou pri výbere lyží je – vždy vám musia siahať približne v okolí brady. Ich tvar, hmotnosť musí byť prispôsobená na spôsob lyžovania. Neoplatí sa vám kúpiť lyže, ale aj celú výstroj pre profesionála, keď lyžujete tak 1-2 dni počas celého roku. Premyslite si preto kúpu vopred, stanovte si kritéria kúpy, cenu, ktorá prichádza do úvahy a následne kontaktujte predajcov. Veríme, že nájdete presne to, čo hľadáte.

Nikdy sa ale nenechajte nabalamutiť na prvú kúpu, urobte si najprv menší prieskum trhu, cien, ale aj značiek a potom ich až kúpte, dosiahnete tak vždy lepšiu kvalitu za niekoľko násobne nižšiu cenu. Skvelou radou na koniec je aj kúpa výstroje po skončení sezóny, nájdete tak prakticky celú vystroj s náramne zníženou cenou – táto možnosť však prichádza do úvahy iba v prípade, že lyže nepotrebujete ihneď, ale až na budúci rok.

 

Foto: © kolotype / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments