Chystáte sa na pravidelnú kontrolu vozidla, ktorú poznáme aj pod skratkou STK? V tom prípade ste tu rozhodne správne! Prinášame vám tipy a odporúčania, ako čo najlepšie pripraviť vašej auto na STK, aby ste sa vyhli akýmkoľvek možným nepríjemnostiam či problémom. Čakať vás tak bude bezproblémová kontrola.

Aj vy máte často napätie a pocit stresu z pravidelnej kontroly vozidla STK? Rozhodne sa niet čomu čudovať. Predsa len, na tom mieste môžu prísť na množstvo chýb vášho vozidla, ktoré sú pri bežnom jazdení neviditeľné. Práve preto by ste mali svoje auto dôkladne na STK pripraviť. Nemusíte sa však ničoho báť. Príprava auta na STK vám nezaberie veľa času a budete mať aspoň istotu, že všetko je tak, ako má byť.

Skontrolujte číslo VIN

Pravdepodobne ste už neraz počuli o VIN čísle vozidla. To je veľmi špecifické a platí, že každé auto má iné, originálne. Pred STK si však dobre skontrolujte toto číslo. Je potrebné, aby bolo totožné s číslom v osvedčení o evidencii. Spravidla by malo mať 17 znakov.

Pozor na osvetlenie

Vždy by ste si mali skontrolovať aj osvetlenie vozidla. To platí tak ako pre vonkajšie, tak aj pre vnútorné osvetlenie. Nezabúdajte ani na funkčnosť smeroviek a jednotlivých svetiel, vrátane tých brzdových. Skontrolujte si stierače a ostrekovanie okien. Ak nájdete nejakú chybu, nefunkčnosť či poruchu, riešte to čím skôr, ideálne pred samotnou STK.

Stav povinnej výbavy

Veľmi dôležité je skontrolovať aj stav povinnej výbavy. Ako dobre viete, tá by mala obsahovať autolekárničku, výstražný trojuholník, reflexný odev, náhradné koleso, kľúč na matice alebo skrutky kolies a príručný zdvihák. Autolekárnička by mala obsahovať produkty, ktoré sú ešte v záruke. Je dôležité, aby nepresiahli dátum ich expirácie.

Veríme, že sme vás inšpirovali a dáte pred STK pozor na všetky potrebné náležitosti. Uvidíte, že sa vám to oplatí!

Facebook Comments