Blíži sa Deň matiek, sviatok, ktorý je príležitosťou vyjadriť svojej maminke, ako ju máte radi. Pokiaľ máte doma už nejaké dieťatko, najskôr vám urobí radosť i drobná kvetina či ručne vyrobené prianie, také darčeky sú najmilšie, pretože sú od srdca a pripravované s láskou. My mamy urobíme pre svoje deti čokoľvek, od mala sa o nich staráme, sú vždy na prvom mieste pred všetkým ostatným, sú to naše slniečka, a i keď sme už občas vyčerpané a chýba nám energia, stačí jediný detský úsmev a sme zase pripravené lámať skaly.

 

Nie len deti majú svoje mamy i dospelí by si mali spomenúť na svoju mamu, i keď s ňou už možno nebývajú a každý si žije svojím vlastným životom. Deň matiek je príležitosť, kedy si treba urobiť na svoju mamu čas a na chvíli sa zamyslieť, čo pre nás znamená a čím by sme jej mohli urobiť radosť.

 

Darček ku dňu matiek

Najobľúbenejším darčekom ku Dňu matiek sú samozrejme kvetiny. Tento sviatok sa slávi druhú nedeľu v máji, takže okrem návštevy kvetinárstva môžete využiť i svoje pestovateľské schopnosti a priniesť maminke kvetinu z vlastnej záhrady.

 

Pokiaľ zháňate kvetinu, ktorá nikdy neodkvitne, môžete svojej maminke venovať šperk s kvetinovým motívom. Môže to byť náhrdelník s drahokamovým kvetom, obľúbené sú jemné nežné farby ako je ružová, svetlozelená alebo blankyte modrá. Inšpirujte sa maminkiným šatníkom a zvoľte taký odtieň drahokamu, ktorý sa jej bude hodiť k oblečeniu.

 

Strieborné šperky sú dobrou voľbou, pretože nie sú tak drahé, zároveň je striebro elegantný a neutrálny kov. Skvelo doplňuje farebné drahokamy, ktoré so striebrom krásne vyniknú. Variantom náhrdelníku je medailón, čo je prívesok, do ktorého vložíte svoju fotografiu. Keď si medailón maminka zavesí na krk, bude vás mať stále pri sebe.

 

Okrem náhrdelníkov sú obľúbené tiež strieborné náušnice, poprípade prstienky. Skúste pomocou šperkov niečo vyjadriť, vložte do šperku príbeh, ktorý potom svojej mame prerozprávate. Obľúbené sú náušnice s drahokamami, ale tiež drobné perlové náušnice. Farebné náušnice rozžiaria tvár a perlové náušnice sú pre zmenu symbolom elegancie.

 

Aký darček bude vašej maminke najdrahší? Samozrejme čas, ktorý s ňou strávite a pozornosť, ktorú jej venujete. Doprajte jej trochu svojej starostlivostí a aspoň raz za rok jej povedzte, ako ju máte radi.

 

Facebook Comments