Vtáky sa možno pre niekoho zdajú neškodné a milé stvorenia, no človeku vedia spôsobiť množstvo problémov. Keďže ich pohyb nedokážeme nijako ovplyvniť, aj náš pozemok a záhrada sa môže stať ich terčom. Kto má záhradku, kde si vlastnoručne dopestuje úrodu môže potvrdiť, že operence sú veľmi problémové stvorenia, ktoré vedia narobiť viac škody ako úžitku. Asi nikoho nepoteší, keď sa pravidelne stará o ovocie a zeleninu a v jednom momente mu vtáky všetko zničia. Našťastie existuje nielen humánny, ale aj veľmi účinný a overený spôsob, ako sa ich dokážete zbaviť. Riešením sú odpudzovače Deramax, ktoré už podľa názvu odpudzujú istý druh zvierat. V tomto prípade dokážu z vášho pozemku veľmi rýchlo a jednoducho odplašiť všetky možné druhy vtákov, ktoré sa k vám dostali, aby vás nejako poškodili.

Plašiče fungujú tak, že vysielajú ultrazvukové signály, ktoré dokážu operence odplašiť. Pracujú pomocou pravidelných frekvencií, ktoré okrem nich nezachytí žiadny človek a dokonca ani iný druh zvierat. Plašiče Deramax sú veľmi obľúbené aj pre ich jednoduché používanie, nakoľko ich stačí umiestniť na problémovom mieste a netreba ho nijako nastavovať. Vo vtákoch vyvolá odpudzovač pocit nebezpečenstva na základe zvuku, ktorý ho dokáže odplašiť až na niekoľko desiatok metrov. Veľkou výhodou je ľahké umiestnenie, no treba ho chrániť pred priamym dažďom a snehom. Keďže je prístroj veľmi malý a ľahký, takmer si ho ani nevšimnete. Nemusíte sa obávať ani veľkých nákladov na prevádzku, nakoľko plašič spotrebuje len veľmi malé množstvo elektrickej energie. Používať ho môžete aj vtedy, ak sa obávate, že by vtáky mohli prenášať rôzne ochorenia a to nielen na vašich domácich miláčikov, ale aj na deti. V tom prípade by mal byť tento prístroj súčasťou vašej domácnosti, v ktorej sa budete všetci cítiť bezpečne. Využiť ho môžete rovnako aj na balkóne alebo terase vášho bytu, kde môžu vtáky tráviť množstvo času. Zbavíte sa tak nielen ich prítomnosti, ale aj exkrementov, ktoré musíte pravidelne čistiť.

Na čo všetko sa dá odpudzovač použiť?

Okrem vtákov býva často problémom aj prítomnosť iných zvierat, ktoré nám vedia znepríjemniť život. Na trhu máme k dispozícii napríklad plašič psov a mačiek, ktorý dokáže odohnať rôzne túlavé zvieratá tohto druhu. Trávnik a zeleň na dvore ochránite pomocou odpudzovača krtkov, ktorí vedia narobiť poriadne škody. Nezobúdzajte sa do nočnej mory, ale umiestnite preventívne plašič tak, aby vás žiadny krtko nenavštívil. Rovnakým spôsobom sa dokážete zbaviť aj hlodavcov ako sú myši, potkany, piskore, hraboše a rôzne iné druhy. Zakúpiť si však môžete aj odpudzovače netopierov, hadov alebo dokonca divej zveri. Nečakajte na okamih, kedy ich budete mať plné zuby, ale odplašte ich čo najskôr. Vaša záhrada a majetok budú nedotknuté a vy budete spokojnejší ako kedykoľvek predtým.

Facebook Comments