Tak dlho ste sa tešili na vytúžené dieťatko. Tak dlho ste si užívali prvé mesiace života vášho dieťatka, až prišli zdravotné problémy. Vaše dieťatko neustále plače a neviete ako ho utíšiť? Skúšali ste všetky finty, lenže nič nezaberá? Pravdepodobne prišli obávané problémy, ktoré postihujú najmä dojčatá vo veku dva až tri mesiace. Má aj váš drobec dva – tri mesiace? Ak áno, tak si viete zrátať jedna a jedna. Zistite si potrebné informácie o zdravotných problémoch a nájdite spôsob, ako pomôcť svojmu dieťatku. Zdravotné problémy detí rôzneho veku môžu dôjsť až do takého stavu, že vaše detičky nebudú mať chuť sa hrať. Ani pekné obrázkové detské puzzle ich nedokážu zaujať. Začnite riešiť problém. Neodkladajte ho na neskôr.

 

Bolenie bruška o malých dojčiat

 

Vráťme sa späť k tým najmenším drobčekom. Práve tieto najmenšie stvorenia vedia náhle prekvapiť bolesti bruška, ktoré vedú k intenzívnemu plaču trvajúcemu až niekoľko hodín. Vaše dieťatko začína mať príznaky dojčenskej koliky. Dojčenská kolika sa nedá presne definovať. Najčastejšie sa jedná o problémy spojené s nesprávnym stravovaním matky, ktoré sa následne prenášajú na dieťatko. Príčinou môžu byť aj psycho – sociálne faktory, ako je napríklad napätie medzi matkou a dieťatkom. Snažte sa takéto problémy neignorovať. Hľadajte riešenie, ako svojmu drobčekovi pomôcť. Viac informácii o takýchto zdravotných problémoch nájdete na detskekoliky.sk.

 

Život komplikujúca intolerancia laktózy

 

Aj intolerancia laktózy vie mnohým mamičkám a dieťatkám spôsobiť veľké komplikácie. Intolerancia laktózy je nebezpečná najmä pre malé deti. Vzniká práve vtedy, ak je v telíčku dieťatka veľké množstvo enzýmu laktáza, alebo naopak, keď je ho málo. Viac informácii, ktoré vám pomôžu zo začarovaného kruhu problémov, nájdete opäť na vyššie spomínanom webe.

Facebook Comments