Investovanie je dnes veľmi populárne a nejeden človek sa stal bohatý práve vďaka investovaniu. Investovanie je na začiatku ťažké a preto sa treba dopredu pripraviť a naštudovať si všetky informácie. Investovať sa však dá do čohokoľvek a preto je len na vás, čo si vyberiete. Do čoho sa ale oplatí investovať?

Investovanie do nehnuteľností a firiem je asi najčastejšie. Firmy sú rôzne a každá ponúka isté výhody, ale aj risk straty. Jedna vec je však istá a to, že sa takéto spôsoby investovania stávajú čoraz menej bezpečné. To znamená, že viete o svoje peniaze prísť v priebehu sekundy. Do čoho je bezpečné investovať a prečo?

Do čoho je bezpečné investovať?

Investovať treba do vecí, ktoré majú veľké zisky a malé straty, alebo naopak, ktoré majú síce nižšie zisky, no nestrácajú na hodnote. Jedna z týchto možností je zlato. Investičné zlato má niekoľko podôb, ktoré si viete kúpiť. Buď sú to mince, ktoré ponúka napríklad Mincovňa Kremnica, alebo zlaté tehličky. Ak si chcete zlato kúpiť, nehľadajte v banke. Takéto zlato neponúka ani NBS, čo znamená, že treba pozerať obchody, ktoré takéto zlato ponúkajú. Na Slovensku je ich niekoľko, no ak nechcete do obchodov chodiť, zlato si viete kúpiť aj online. Zlato vám tak príde až k dverám.

Zlato má výhodu v tom, že nestráca na hodnote, takže neprídete o svoje peniaze. Je tiež takmer nezničiteľné a je odolné napríklad proti požiaru, alebo inej katastrofe. Veľkou výhodou je aj, že pri kúpe nemusíte platiť DPH, čo je dobrá vec, keďže ušetríte pár eur. Možno si myslíte, že zlato musí byť poriadne drahé, no nie je to úplne tak. Menšie zlaté mince a podobne si viete kúpiť aj za pár desiatok eur, takže sú dostupné takmer pre každého. Neskôr toto zlato viete predať za vyššiu sumu a zarobiť si slušné peniaze.

Nečakajte a pridajte sa k investorom do zlata aj vy a zarobte si slušné peniaze!

Share this article

Facebook Comments