Nie je žiadnym tajomstvom, že mikiny patria medzi najpohodlnejšie odevy, ktoré patria zároveň medzi najobľúbenejšie odevy. Či uprednostňujete elegantný alebo naopak športový štýl, kvalitná a komfortná mikina by nemala chýbať ani vo vašom šatníku. Na trhu totiž nájdete mikiny rôznych strihov, značiek a dizajnových prevedení, pričom výber je len a len na vás. Ak sa pýtate, ako si vybrať dokonalú pánsku mikinu, nechajte sa aj vy inšpirovať nasledujúcimi riadkami a hor sa do nakupovania!

Na aký účel budem mikinu potrebovať?

V prvom rade si ujasnite, na aký účel budete mikinu vo veľkej miere používať. Je totiž rozdiel, či hľadáte pánsku mikinu určenú na cvičenie a tréning, ktorá by mala byť funkčná a udržať vaše telo v suchu alebo naopak, či hľadáte mikinu vhodnejšiu skôr do mesta alebo práce. Jednotlivé typy mikín sa odlišujú najmä materiálovým prevedením a strihom. Na tréning je ideálna tenká a funkčná mikina, ktorá bude priedušná a maximálne komfortná počas nosenia. Mestské mikiny môžu zaujať svojim strihom, trebárs „oversize“ strih je v súčasnosti mimoriadne trendy, prípadne môže mať mikina nápadné prvky v podobe pestrofarebných nápisov či vreciek.

Pozor na výber správneho materiálu

Behom chladných zimných dní vás môže mikina výborne zahriať, a práve preto by ste nemali zabudnúť na výber vhodného materiálu. Bavlnená pánska mikina je určená pre všetkých tých, ktorí hľadajú kvalitný a priedušný kúsok za prijateľnú cenu. Hodí sa nielen do práce, ale aj na rôzne voľnočasové aktivity. Udržateľné mikiny sú v súlade s prírodou a celkovo, celým svetom, a práve preto sú riešením pre všetkých tých, ktorí chcú podporiť životné prostredie. Fleecové mikiny sú určené predovšetkým na turistiku a fyzické aktivity vykonávané v exteriéri, pričom sa vyznačujú najmä tým, že sú hrejivé, komfortné a disponujú rôznymi praktickými prvkami v podobe vreciek, kapucne či skrytými rukavicami, ktoré vás v prípade potreby príjemne zahrejú. Funkčné pánske mikiny sú typické tým, že efektívne odvádzajú pot z pokožky, rýchlo schnú, nechladia na tele a zároveň neobmedzujú v pohybe. Výhodou je, že tieto pánske mikiny vás v zime zahrejú a naopak, v lete príjemne schladia.

Mikina na zips či cez hlavu?

Pokiaľ ste si aj vy ujasnili to, na aký účel budete mikinu od Bolf.cz prevažne používať, pri výbere by ste mali zvážiť aj to, či vám viacej vyhovuje mikina, ktorá sa bude obliekať cez hlavu alebo bude na zips, resp. gombíky. Mikiny cez hlavu sú akousi nestarnúcou klasikou, ktoré sú vhodné do mesta, ale aj na športovanie. Avšak tie, ktoré sú na zips, sú praktickejšie, pričom veľakrát pôsobia aj elegantnejšie.

Kapucňa – áno či nie?

Kapucňa je neodmysliteľným doplnkom každej mikiny, aj keď treba dodať, že nie každá mikina ňou disponuje. Netreba zabúdať na to, že kapucňa môže niekedy prekážať, a to trebárs pri tréningu, a práve preto je veľa funkčných mikín bez kapucne. Ak však premýšľate nad mikinou, ktorú využijete skôr do mesta, kapucňa sa určite hodí. Je nielen nadčasovým doplnkom, ale aj praktickým, keďže v prípade nepriaznivého počasia ju môžete využiť.

Facebook Comments