Každá mamička chce to najlepšie pre svoje dieťa. Ako si však vybrať zo širokej ponuky detskej kozmetiky? Každá z nich predsa sľubuje dokonalú a šetrnú starostlivosť o pokožku vášho bábätka. Vyberte si detskú kozmetiku Penaten – to najlepšie pre vaše dieťa.

Ako to všetko začalo?

Penaten je značkou najväčšieho producenta detskej kozmetiky Johnson & Johnson. Jej história siaha až do začiatku 20. storočia. Všetko to začala v malom nemeckom mestečku Rhöndorf, kde sa majiteľ malej drogérie a lekárne Max Riese pustil do hľadania špeciálneho ochranného prostriedku pre jemnú detskú pokožku. V zadnej miestnosti svojej lekárne miešal masti a tinktúry tak dlho, až kým z masti získanej z ovčej vlny nezískal prostriedok, s ktorým bol spokojný.

Jeho žena Elisabeth, ktorá sa zaoberala rímskymi dejinami, našla pre nový krém svojho muža perfektný názov Penaten. Bolo to pomenovanie starovekých domácich bohov, čo zodpovedalo Maxovmu želaniu, aby jeho produkty strážili rozvoj detí.

Čím je Penaten mimoriadny?

Filozofia Penatenu je jasná. Cieľom spoločnosti je zabezpečiť mimoriadne dobrú znášanlivosť prípravkov. Práve z tohto dôvodu venuje Penaten mimoriadnu pozornosť výskumu, vede a najnovším poznatkom a požiadavkám lekárov, zdravotných sestier a pôrodných asistentiek.

Produkty Penaten sa vyrábajú z výberových látok, ktoré podliehajú prísnej kontrole porovnateľnej s kontrolou vo farmaceutických podmienkach. Pri ich výrobe sa používajú výhradne vysokokvalitné farmaceutické minerálne oleje, ktoré sa vyznačujú obzvlášť dobrou znášanlivosťou a neprinášajú žiadne zdravotné riziká.

Penaten kozmetika nie je testovaná na zvieratách, neobsahujú žiadne plasty ani parabény a obsahujú len minimálne množstvo konzervačnej látky fenosyetanol, ktorá udržiava prípravky hygienické a trvanlivé.

Detská pleť je mimoriadne citlivá

Vývin pleti – predovšetkým jej prirodzenej ochrannej bariéry – nie je na konci prvého roka života ešte úplne ukončený. Dojčenskej pleti preto treba venovať mimoriadnu pozornosť. Práve preto Penaten vyvinul produkty, ktoré sú určené na špeciálne požiadavky starostlivosti o detskú pokožku.

#1 Produkty na kúpanie

Novorodencov a dojčatá by ste mali kúpať aspoň dva až trikrát do týždňa. A čo môže byť na tento účel ako jemný detský šampón a pena do kúpeľa? Vášmu bábätku pomôžete lepšie zaspať, ak mu do kúpeľa pridáte detskú penu do kúpeľa na dobrú noc.

#2 Starostlivosť o detskú pokožku

Rovnako dvakrát do týždňa, najlepšie po kúpaní, by ste mali svoje bábätko nakrémovať. Detské telové mlieka a telové oleje špeciálne vyvinuté pre starostlivosť o jemnú dojčenskú pokožku pomáhajú udržiavať ochrannú bariéru pleti, zvyšujú vlhkosť pokožky a pomáhajú znižovať riziko vzniku alergií.

#3 Špeciálna starostlivosť

Penaten ponúka tiež produkty, ktoré riešia špeciálne požiadavky pleti. Napríklad Penaten SOS krém vďaka svojmu obsahu dex-panthenolu zbavuje detskú pokožku podráždenia a začervenania. Detský krém proti mrazu chráni detskú pokožku proti mrazu a vetru.

#4 Prebaľovanie

Mimoriadne jemné vlhčené obrúsky Penaten bez obsahu parfémov a alkoholu vám uľahčia prebaľovanie už od prvého dňa narodenia vášho bábätka. Potom môžete na citlivý detský zadoček použiť detský púder alebo krém s ochranným účinkom pred vlhkosťou a zapareninami. Pri zapareninách okamžite pomôže detský krém na zapareniny obsahom panthenolu.

#5 Tehotenstvo

Penaten nezabúda ani na tehuľky a čerstvé mamičky. V sortimente nájdete napríklad vložky do poprsenky pre dojčiace mamičky.

Share this article

Facebook Comments