Kto povedal, že skákanie na trampolíne je záležitosťou malých detí? Omyl! Čo by ste povedali na vlastnú trampolínu, ktorú môžete umiestniť na záhradu či terasu? To znie lákavo, však? Vedeli ste, že okrem poriadnej dávky zábavy môžete na trampolíne zhodiť nejaké to kilečko navyše? Totiž, skákanie je šetrné k našim kĺbom, čo znamená, že môžete zlepšiť fyzickú kondíciu, posilniť kardiovaskulárny systém, zrýchliť činnosť metabolizmu, ba dokonca naučiť sa trebárs saltá vo vzduchu. Účinné spaľovanie tukov je už len takým bonusom, čo ocení zrejme nejeden z nás. Tak čo poviete, aj siahnete po trampolíne, ktorá zabaví nielen vaše ratolesti, ale pokojne aj rodičov, starých rodičov či susedov?

Trampolína – dovnútra alebo vonku?

Už na úvod treba podotknúť, že trampolíny rozdeľujeme na tie, ktoré sú určené do interiéru a na tie, ktoré sú určené do exteriéru. Samozrejme, interiérové trampolíny sú menšie, dajú sa rýchlo poskladať a odložiť trebárs do skrine. Exteriérové trampolíny sa vyznačujú väčšími rozmermi, ba dokonca je potrebná špeciálna plachta, ktorou ju zakryjete pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Na výber sú však aj trampolíny, ktoré sú určené rovnako ako aj do interiéru, tak aj do exteriéru, čiže ponúkajú benefity oboch typov trampolín. Trampolína sa bezpochyby vyznačuje kvalitou, odolnosťou a spoľahlivosťou, čo je pri jej výbere alfou a omegou.

Dôraz kladený na európske bezpečnostné normy

Detské trampolíny by mali byť vyrobené na základe európskych bezpečnostných noriem EN 71-14 a EN 13219. Základom je, aby bola dopadová plocha vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorý je nielen zárukou bezpečnosti, ale taktiež odoláva UV žiareniu. Ak aj vy hľadáte perfektnú trampolínu pre seba či vaše ratolesti, neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky inSPORTline – od najväčšieho slovenského výrobcu a predajcu športových pomôcok, fitness a ďalších doplnkov, vďaka ktorým môžeme žiť aktívny život.

 

 

Share this article

Facebook Comments