Vynález činiek jednoručiek zásadne zmenil svet športu. Táto šikovná pomôcka má veľa výhod. Medzi tri základné patrí cena jednoručiek, ich skladnosť a to, že ide o pomôcku, ktorá z každého tréningu spraví zábavnú aktivitu. Jednoručky sú ideálne pre domáci tréning. Po cvičení ich schováte pod posteľ a vytiahnete ich vždy, keď zatúžite po kvalitnom tréningu.

Aké druhy činiek poznáme

Keď vás chytí cvičenie s jednoručkami, garantujeme vám, že čoskoro do vašej výbavy pribudnú i iné druhy činiek. Medzi základné druhy činiek patria nasledovné:

Jednoručné činky

Činky nižšej váhy vhodné pre začiatočníkov alebo na spestrenie všetkých druhov tréningov.

Nakladacie činky

Ide o variant jednoručnej činky s možnosťou meniť váhu pomocou kotúčov.

Kettlebell

Guľatá činka pevnej váhy vhodná ako doplnok kardio tréningu.

Obojručné činky

Ide vlastne o dlhšiu tyč, na ktorú z oboch strán pridávate závažie podľa potreby. Niektoré obojručné činky majú stálu váhu.

Jednoručky na kardio i formovanie

Späť k činkám jednoručkám, ktoré sa vám zídu v prípade, ak chcete schudnúť i formovať. Jednoručky môžete využiť pre vyššiu záťaž pri rýchlej chôdzi či pri behaní. Jednoručky vyššej váhy slúžia na formovanie vrchnej časti tela. Vypracujete si pekné paže, pevné prsné svaly a chrbát ako z kameňa. Zo začiatku sa nechajte inšpirovať videami na internete alebo si zakúpte zopár tréningov s profesionálom. Po úvodných tréningoch si dokážete cviky nakombinovať tak, aby vás bavili. Jednoručky vám iste padnú do ruky ako uliate. Vybrať sa dá z viacerých variantov. Ľahšie jednoručky sa vyrábajú z vinylu, vyššie váhy majú kvôli pohodlnejšiemu držaniu neoprénový povrch. Najkvalitnejšie jednoručky sú kovové. Držia sa skvele a je ich možné kúpiť v rôznych váhových kategóriách.

Čo dokúpiť k činkám

Tréning s činkami si síce dokážete zostaviť bez iných pomôcok či príslušenstva, ale môže sa stať, že časom vaše odhodlanie naštrbí stereotyp. Pre pestrejšie tréningy vám odporúčame investovať do pomôcok ako sú lavička na cvičenie, odporové gumy, expandery, fit lopty, balančné podložky alebo masážne valce. Všetky menované pomôcky nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Ide o pomôcky, ktoré nezruinujú vašu peňaženku, ale dokážu zefektívniť každý tréning s činkami.

 

 

Facebook Comments