Po založení eseročky budete mať plné ruky práce s rozvíjajúcim sa biznisom. Nikdy však nezabudnite už od začiatku podnikania myslieť na imidž spoločnosti. To, ako sa zapíšte do podvedomia klientov, bude mať dosah na vaše podnikanie dlhé roky. Budovanie imidžu je predovšetkým o dobre odvedenej práci a o tom, ako a kde zrealizujete prvé rokovania.

Myslite na detaily už pred založením s.r.o.

Založenie s.r.o. so sebou nenesie len administratívnu záťaž. V súčasnosti sa zakladaním spoločností zaoberajú stovky firiem, ktoré vás odbremenia od behania po úradoch. Vďaka týmto spoločnostiam je založenie s.r.o. z hľadiska byrokracie o niečo jednoduchšie. Oveľa dôležitejšie, ako samotný proces zakladania, je výber predmetov podnikania, názvu spoločnosti a sídla firmy. Ak sa neviete rozhodnúť, aké meno spoločnosti dať alebo potrebujete podnikať rýchlo, problémy za vás vyrieši kúpa ready made s.r.o.. Existujúce spoločnosti majú v predmetoch podnikania uvedené všetky najbežnejšie činnosti. Vybrať si môžete z rôznych názvov spoločností a do rúk sa vám dostane kompletne ošetrená firma z právneho i ekonomického hľadiska. O sídle spoločnosti však budete musieť rozhodnúť vy sami.

Sídlo spoločnosti s lukratívnou adresou

Neurobte chybu začínajúcich podnikateľov, ktorí si ako adresu sídla spoločnosti vyberú svoju vlastnú adresu. Rozumieme tomu, že vstupné náklady na rozbehnutie firmy sú vysoké, ale riešenie so sídlom firmy nemusí byť drahé. Rozumným spôsobom, ako získať sídlo spoločnosti s lukratívnou adresou, je kúpa virtuálneho sídla. O nákladoch za takéto sídlo rozhodujete vy sami. Môžete si prenajať len schránku, ale tiež celú kanceláriu. Môžete do sídla chodiť na rokovania, realizovať v ňom prezentácie či školenia. Platiť budete len služby, ktoré reálne využijete, takže sami rozhodnete, koľko ste ochotní za virtuálne sídlo zaplatiť. Virtuálne kancelárie vo väčšine prípadov sídlia v centrách miest a v nových, plne vybavených kanceláriách. Nenájdete ideálnejšie riešenie, ako zapôsobiť na klientov.

Pracanti na zavolanie

Okrem virtuálneho sídla odporúčame uvažovať o prenájme služieb virtuálnej asistentky. Časom zistíte, že chod celej spoločnosti nemôže ležať len na vašich pleciach. Je príjemné sa spoľahnúť na profesionálnu sekretárku, ktorá za vás vybaví úplne všetko. Opäť budete platiť len za služby, ktoré pre vás reálne vykoná. Asistentky nájdete na internete alebo si ich môžete prenajať spolu s virtuálnym sídlom.

 

 

 

Facebook Comments