V posledných rokoch sa elektronické výcvikové obojky stali obľúbenou výcvikovú pomôckou nielen pre chovateľov psov, ale aj pre skúsených kynológov. Fungujú totiž ako efektívny prostriedok komunikácie medzi cvičiteľom a psom bez zbytočných fyzických trestov. Vďaka výcvikovým obojkom je možné naučiť počúvať aj zdanlivo nevychovatelného psa.

Elektronický výcvikový obojok funguje ako predĺžená ruka majiteľa psa. Vďaka obojku je možné okamžite upozorniť či pokarhať psa, ak sa chová nevhodne. Skladá sa z obojku s prijímačom a ovládače, ktorý drží majiteľ a prostredníctvom ktorého vysiela k psovi spomínané signály.

Ako vám výcvikový obojok môže pomôcť?

Elektrický obojok uľahčuje výcvik psa. Vďaka tejto výcvikovej pomôcke sa už majitelia psov nemusia báť, že im ich štvornohý kamarát utečie za zverou, vyváľa sa v mršinu alebo bude skákať na cudzích ľudí atp. Výcvik psa prebieha bude navyše prebiehať rýchlejšie a efektívnejšie.

Ako cvičiť psa pomocou výcvikového obojku?

Než začnete s výcvikom psa pomocou elektronického obojku, uistite sa, že už prešiel základným výcvikom typu sadni, ľahni, k nohe atď a je staršie ako 6 mesiacov. Pred prvým použitím obojku si dôkladne prečítajte návod a nastavte intenzitu impulzu. Majte však na pamäti, že pes je spravidla citlivejšia, než človek. Dbajte teda na to, aby bol impulz pre vášho psa iba nepríjemný, v žiadnom prípade ho nesmie bolieť.

Prvé zoznámenie s princípom fungovania obojku vykonávajte na dôverne známom mieste, kde vášho psa nebude nič rušiť a nebudú ho rozptyľovať iné zvieratá. Psy sú veľmi vnímaví a učenliví, a veľmi rýchlo pochopí súslednosť jednotlivých po sebe idúcich krokov.

Snímajte iba kvalitné elektrické obojky, ktoré budú vyhovovať vám i vášmu psovi. V prípade, že si nie ste istí správnym výberom, poraďte sa s odborníkmi v špecializovanej predajni.

Facebook Comments