Havarovať môžu aj skúsení a opatrní vodiči. Cez cestu vám môže prebehnúť divá zver, narazíte na výtlk alebo natrafíte na nepozorného vodiča. Nech to už bude ako chce, ak sa poškodí vaše auto, môžete rátať s neplánovanými výdavkami. To však platí len v prípade, keď nemáte uzatvorené havarijnú poistku. Poistenie inak zvané aj Kasko, vám poskytuje poistnú ochranu práve pre prípady, kedy príde k poškodeniu vášho vozidla. V kombinácii s povinným zmluvným poistením poskytuje vášmu autu komplexné zabezpečenie a budete tak krytý v prípade akejkoľvek nehody.

Havarijné poistenie je nepovinným typom poistenia, preto nad ním mnohí vodiči ani len neuvažujú. Ak sa však stane nehoda, ostanú im len oči pre plač a prázdna peňaženka. Naopak, ak si Kasko uzatvoríte, výrazne zvýšite zabezpečenie vášho vozidla a jazdiť môžete s vedomím, že ste chránený pre každý prípad. Na čo si však dajte pozor sú výluky havarijného poistenia. Ak si napríklad sadnete za volant pod vplyvom alkoholu, pri zrazení divej zvery nezavoláte políciu alebo vo vozidle prepravujete viac osôb, než je povolené, poisťovňa vám môže znížiť alebo odmietnuť poistné plnenie.

Výhodné Kasko na dosah

Havarijné poistenie na Slovensku ponúka až 9 poisťovní. Na to, aby ste sa v ich ponukách zorientovali stačí využiť online porovnanie cien poistenia a určite si ľahko vyberie každý vodič. Po zadaní požadovaných údajov vám online porovnávacia kalkulačka za pár sekúnd vygeneruje všetky dostupné ponuky, vrátane voliteľných pripoistení. Vďaka online porovnaniu cien poistení môžete na havarijnom poistení ušetriť a vybrať si výhodnú ponuku, ktorá spoľahlivo ochráni vaše auto pri nehode alebo inej škodovej udalosti.

Zdroj obrázka: pixabay.com

Facebook Comments