Každý motorkár by mal pred jazdou myslieť nielen na zábavu, ale aj bezpečnosť. V prípade nehody vás vie ochrániť prilba, ale aj dobré motorkárske oblečenie. Ste na jazdu dobre pripravený?

Bez dobrej prilby na ňu nikdy nesadajte

Žiadny človek by si nemal na motorku bez prilby ani len vysadnúť. Hlava je totiž najzraniteľnejším miesto na tele a preto je potrebné ju dokonale chrániť. Poškodiť ju môže aj malá kolízia alebo pád, ktorú vy nijako nespôsobíte. Treba byť však pripravený a nič nenechávať na náhodu. Moto prilby sú zásadným vybavením nielen vodiča, ale aj jeho spolujazdca. Dôležitá je aj pri strete s hmyzom alebo vtáctvom, kedy vie ohroziť nielen jazdu, ale aj človeka. Pri jej kúpe by sme mali výberu venovať dostatočnú pozornosť, pretože prilba musí spĺňať základné kritériá. V prvom rade musí dokonale sadnúť vodičovi na hlavu, preto vyberajte veľkosť, ktorá vám sadne ako uliata. Okrem toho sa však rozhodujte aj podľa štýlu jazdy ktorý preferujete a motorky, ktorú vlastníte. Je rozdiel mať prilbu na skúter , motokros alebo rýchlostnú motorku. Každá jedna má iné parametre a je prispôsobená jazde na danom stroji. Dôležitou súčasťou je aj príslušenstvo ako napríklad náhradné sklo, fólie, šilty, slnečné clony alebo starostlivosť o prilby. Telefonovanie počas jazdy na motorke je ešte neprípustnejšie ako v prípade auta a preto sa vybavte komunikátorom alebo headsetom. Prilba v konečnom dôsledku nie je len ochranným prvkom, ale aj štýlovým doplnkom. Jazdec ňou dokáže vyjadriť to, čo sa mu páči a zladiť ju môže k motorkárskemu oblečeniu alebo k samotnému stroju. Ani oblečenie na motorku netreba podceňovať, pretože bez neho ste ohrozený viac, ako si myslíte.

Čo všetko nám trh ponúka?

K dispozícii sú rôzne elegantné a prepracované moto prilby, ktoré sú otvorené a používajú sa pri jazde na skútri alebo chopperi. Uzatvorené sú zas súčasťou jazdy na rýchlych motorkách, ktorých vodiči majú radi rýchlosť a adrenalín. Pri kúpe netreba zabúdať ani na to, že nie každá prilba je kvalitná a spĺňa prísne normy EÚ. Ak chcete byť nielen štýlový, ale aj ochránený, rozhodujte sa najmä podľa týchto parametrov. Veľký výber rôznych značiek ponúka športový predajca inSPORTline, u ktorého si vyberie každý. Zakúpiť tu môžete dokonca prilbu aj pre vaše dieťa, ktoré sa už nevie dočkať momentu, kedy ho na motorke preveziete. Do pozornosti dávame značku W- Tec, ktorá svojou kvalitou patrí medzi najlepšie motorkárske značky na svete. Vybavte sa počas jazdy tým najlepším, čo nám trh ponúka.

Facebook Comments